Laptop

İkinci Al Laptop Bilgisayar Alan Yerler

İkinci el laptop veya masaüstü bilgisayar alan yerler çoğunlukla küçük mağazalar oluyor. Ayrıca büyük mağazalarda kampanya dahilinde bu tür ikinci el getirilen laptop veya masaüstü bilgisayarları alabiliyor. Fakat bu tür ikinci el bilgisayar alan yerler bilgisayarları çöp fiyatına alıyor. Mesela 2 el laptop fiyatları beş yüz Türk lirası iken ( Laptopun veya bilgisayarın markasına göre fiyat değişkenlik gösterebilir? ) büyük mağazalar ikinci el bilgisayar fiyatları veya ikinci el televizyon alım satım yaptıklarında ürünleri çöp fiyatına satın alıyor. Özellikle ikinci el laptop İstanbul, Ankara gibi mega kentlerde büyük ilgi ile karşılanıyor. Fakat orada ki büyük mağazalarda bu tür ikinci el ürünleri çöp fiyatına alabiliyor. Bu yüzden insanlar bu ürünlerini https://www.ikincielmerkezi.net gibi sitelerde satıyorlar. Böylece ürünler hem bedava gitmiş olmuyor hem de değerinde satılabiliyor. Bu yüzden çoğu ikinci el satıcısı da buralarda satış yapabiliyor.

İkinci El Laptop Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İkinci el laptop alırken dikkat edilmesi gereken en büyük nokta cihazın çalışır durumda olup olmadığıdır. Özellikle bazı satıcılar var ki ürünün şarjının bittiğini söyleyerek ürünü satıyor. Fakat kullanıcı şarja taktığında ürünün çalışmadığını görüyor. Bu tür ürünler dikkatlice kontrol edilerek satın alınmalıdır ki bunun özrü olamaz. Ürünün bir daha geri verilme gibi bir şansı yoktur. Sonuçta bu ürün ikinci el aldığı için birçok aksaklık çıkabiliyor. En mantıklı hareket Laptobu aldıktan sonra hemen çalışır duruma getirebilmektir.

İkinci El Ürünlerde Kampanya Yapılan Yerler?

İkinci el ürünlerde özellikle mağaza sahipleri ve büyük alış veriş merkezleri geniş kapsamda kampanyalar yapabiliyor. Bu kampanyalar takip edilerek yeni ürünün daha ucuz ve kaliteli bir şekilde satın alınması sağlanabilir.

İkinci El Ürünlerde Çıkabilecek Sorunlar?

İkinci el ürünlerde özellikle laptop gibi cihazlarda çoğunlukla bataryası arızalı oluyor. Bataryasının pil ömrü kısa olduğu için cihazın şarjı da daha erken bitebiliyor. Batarya bir laptobun kalbidir. Bu yüzden laptop satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur cihazın pili olacaktır.

18 Eylül 2018
138 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN