Klima

İkinci El Klima Alanlar

İkinci el klima alanlar veya ikinci el eşya alanlar çoğunlukla www.ikincielmerkezi.net gibi siteler oluyor. Bu sitelere koyulan eşyalar kısa süre içeresinde satılabiliyor. İkinci el klima İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde kampanya olarak da satılabiliyor. Özellikle bu sitede spot ikinci el klima ve soğutucu gibi ürünler büyük rağbet görüyor. Bu yüzden çoğu insan, yüzlerce lira verip bir ürünü almaktansa bu siteden ucuz bir şekilde tedarik edebiliyor. Tedarik edilen ürün çoğunlukla sağlam çıksa da bazen kırık veya bozuk olabiliyor. Yani bu ürünler ikinci el olduğu için pek uzun vadeli kullanılmıyor.

İstanbul ikinci el klima

Klimaların sıfırları oldukça pahalı olsa da sağlamlık garantisi vardır. Fakat ikinci el alınan klimanın sağlam olup olmadığına dair bir garantisi yoktur. Bu yüzden bazı klimalar alınırken dikkatlice kontrol edilmelidir. Eğer klima bozuksa veya çalışmayacak durumda ise satın alınmamalıdır. Çünkü bu tür klimalar genellikle kullanım ömrünü tamamlamış olabiliyor. Ayrıca çoğunlukla ikinci elci işletmelerin de rastladığı gaz bitikliği sorunu olabiliyor. Bu yüzden klima alırken en az bir kere çalıştırarak almak gerekir. Aksi halde klima gece uyurken zehirli gaz salınımı yapabilir. Buda insan sağlığı için oldukça tehlikelidir.

Spot ikinci el klima

İkinci el ürün alırken dikkat edilmesi gereken unsurlardan biride tenha yerlerde buluşmamak olacaktır. Çünkü ürünü satan kişinin nasıl birisi olduğu bilinmediğinden temkinli yaklaşmak gerekir. Zira bu tür satış sitelerinde oldukça fazla dolandırıcı bulunur. Bu yüzden banka veya restoran gibi kalabalık yerlerde buluşulması gerekir. Aksi takdirde dolandırıcılık hatta ölümle sonuçlanabilen sorunlar ortaya çıkabilir.

İkinci El Ürünler Neden Ucuzdur?

İkinci el ürünler kullanılmış olduğu için çoğunlukla ucuza satılır. İkinci el ürünler yani klima gibi ürünler sadece bazı satış sitelerinde ve bazı kampanya yapılan mağazalarda satılabilir. Bu yüzden bu tür ikinci el ürünler oldukça ucuz olabiliyor. Zaten ikinci el satın alınan çoğu ürünün ikinci el olduğundan ucuza satılıyor. Bu yüzden dikkatli bir şekilde incelemeli ve satın alınmalıdır.

17 Eylül 2018
135 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN